Fair trade v ČR

Obec křesťanů se jakožto členská církev od počátku zapojovala do projektů Ekumenické akademie týkajících se spravedlivého obchodu (fair trade) a jeho propagace v České republice.

Stránky našich spřátelených spolků a organizací

Dilna Elias.png

Dílna Eliáš

Posláním spolku je pomáhat lidem s mentálním, fyzickým či kombinovaným postižením rozvíjet pracovní a sociální dovednosti v duchu našeho hesla "Každý něco dokáže". Vychází z antroposofie.

Zlatobyl.png

Spolek Zlatobýl 

Spolek pečuje o pozemky v Podkrkonoší a postupně je přetváří ve volně přístupné terapeutické zahrady. Vznikl v roce 2011 díky nadšení v Akademii sociálního umění Tabor.

Gawain.png

Dílna Gawain

Naše sociálně terapeutická dílna poskytuje bezplatnou sociální službu. Nabízené činnosti: textilní dílna, dřevodílna, arteterapie, program "řeč a divadlo", Gawain ansámbl. Výrobky z vlny a dřeva najdete ZDE

Camphill%20maly%20krystal_edited.jpg

Camphillská svíce

Camphill je označení pro komunity, kde v rodinné atmosféře společně žijí a pracují lidi "běžní" s lidmi se speciálními potřebami /často nazýváni "s postižením"/. Tato společenství jsou budována z podnětů léčebné pedagogiky Rudolfa Steinera. 

živé ze soutoku.png

Svobodný statek na soutoku o.p.s.

Společenství fungující na principu sociálního podniku. Naše výrobky jsou spolutvořeny lidmi se zdravotním hendikepem. Naleznete zde naše vlastní Bio výrobky z naší Bio zpracovny. 

Via Roseta.png

Via Roseta o.p.s.

Má poslání pomáhat lidem s mentálním a kombinovaným postižením a lidem s duševním onemocněním. Její přístup vychází z anthroposofie. Spravuje sociální službu Eliášův obchod a provozuje sociální službu Ateliér Via Roseta.

Dílna Jinan.png

Sociálně terapeutická Dílna Jinan

Nabízí sociální začlenění dospělým lidem s vážným handicapem, který jim znemožňuje běžné pracovní zařazení. Práce v dílně se zaměřuje na práci na zahradě, práci se dřevem, tkaní, šití a barvení textilních materiálů, prodej výrobků dílny. 

Camphill%20maly%20krystal_edited.jpg

Zde může být informace o Vašem spolku nebo organizaci. Neváhejte nás kontaktovat. 

Stránky našich spřátelených komerčních subjektů

Sv%C4%9Bteln%C3%BD%20ko%C5%99en%202_edit

Světelný kořen

„Tato rostlina je coby jediná schopna ukládat do sebe světelný éter." Rudolf Steiner, 1924

AMWA Organic

Malá česká rodinná firma již 12 let nabízí jen to nejkvalitnější a nejčistší, za nejdostupnější možné ceny.

Duhový motýl.png

Duhový motýl

Pro vaší tvořivou, aktivní a spokojenou rodinu. Do značné míry inspirované Waldorfskou a Montessori pedagogikou.

Svatoshoes.png

Svatoshoes

Malá ševcovská dílna v podhůří Krkonoš, jejíž filosofií je poctivá, noze přátelská bota, která dobře (a dlouho) slouží svému nositeli v jeho pozemském putování. 

logo_FRANESA.gif

Franesa

U nás najdete anthroposofické (a spřízněné) knihy od různých vydavatelů. Děláme všechno pro to, abychom pro Vás soustředili nabídku a usnadnili Vám tak přístup k anthroposofické literatuře. Anthroposofické knihy také vydáváme. 

...

Zde může být informace o Vaší firmě, souvisí-li s anthroposofickým zaměřením. Neváhejte nás kontaktovat. 

...

...

...

...